Кар’єрний будівельний Пісок Жовтий - Білий, Відсів, Щебінь Івано-Франківськ

Кар’єрний пісок — відноситься до будівельного піску, який видобувають відкритим методом. Невелика вартість матеріалу і широке поширення зробили його одним з найвідоміших і недорогих будівельних матеріалів, що застосовуються у різних сферах.

Різновиди кар’єрного піску і їх отлічіяПрежде ніж ми розповімо про використання кар’єрного будівельного піску, необхідно розібратися, які типи матеріалу можна знайти, в чому їх відмінності. Пісок прийнято класифікувати і розділяти за розмірами зерен, методу обробки.

Продаж будівельних матеріалів

☎ +38 (050) 644-54-08

☎ +38 (098) 349-33-16

Залежно від розміру зерен, він може бути:

  • дрібнозернистим (піщинки в діаметрі повинні бути не більше 0,2 см);

  • Середньозернистий (з діаметром від 0,2 до 0,28 см);

  • грубішим (діаметр сягає 0,5 см).

За методом обробки його поділяють на:

  • сіяний;

  • намивний;

  • піщаний.

На фото - піщаний кар'єрний пісок, avito.ru

Для отримання сіяного виду потрібно використовувати просіювання, за рахунок якого з матеріалу можна прибрати великі й дрібні камені. Отриману суміш можна використовувати при створенні цементних розчинів і для замішування штукатурки. Намивний являє собою суміш без жодних домішок, яка виходить за рахунок якісної обробки. Основна сфера застосування — виробництво цегли і виробів з бетону. Піщаний вид вважається найлегшим в плані видобутку, він також містить невелику кількість різних домішок. Застосовується в основному при вирівнюванні рельєфу і для засипання ям.

Фото жовтого кар'єрного піску, litebeton.ru

Якщо ми говоримо про дрібнозернистого вигляду, то вага приблизно дорівнює 1700 кг / м3, якщо про середньо- і крупнозернистий, дана характеристика становить приблизно 1600 кг / м3. Також потрібно сказати про щільність, яка залежить від складу — чим більше у складі добавок, тим вище рівень щільності. Даний показник також залежить від розміру і фракції — чим вище фракція, тим менше рівень щільності. До інших характеристик відносять вологість, яка впливає на вагу скла

На фото - дрібнозернистий кар'єрний пісок, zhytomyr.all.biz

Для якісного будівельного піску рівень вологості не повинен перевищувати 7%. Вміст домішок і добавок повинно бути на рівні 3%, сірки — не більше 1%.

Тільки в цьому випадку можна говорити про якісну суміші. При виборі матеріалу не забувайте про рівень радіоактивності, що залежить від його місця видобутку. Суміш, зібрана в гірській місцевості, як правило, характеризується більш високим радіоактивним фоном. Вибираючи склад для будівництва, слід звертати увагу на матеріал 1 класу, для проведення дорожніх робіт допустимо використовувати 2 і 3 класи.

3 Чи є у кар’єрного піску гідності і які недоліки? Головною перевагою матеріалу називають натуральність і екологічність — кар’єрний пісок не викликає алергії. Крім того, він не нетоксичний, а тому його можна застосовувати для облаштування дитячих ігрових майданчиків. Його також відносять до пожежобезпечними матеріалу, який не горить і при нагріванні не виділяє шкідливих речовин. Але головною перевагою матеріалу можна назвати низьку вартість, що викликано декількома факторами:

  • компанії не витрачають багато коштів на видобуток і обробку суміші;

  • процес видобутку матеріалу дуже простий, не вимагає застосування дорогої техніки і устаткування;

  • низька вартість доставки — піщаних кар’єрів досить багато, тому завжди можна знайти потрібну кількість матеріалу поблизу будинку.

Фото піщаного кар'єру, bizrating.com.ua

Є, звичайно, і деякі недоліки. До них можна віднести те, що неочищений і непросіяного кар’єрний пісок містить в середньому близько 10% глинистих та інших домішок. Саме це обмежує сферу застосування матеріалу в будівництві та облагороджування.

4 У яких сферах застосовно використовувати кар’єрний пісок? Область використання матеріалу залежить від якості його складу. Так, якщо ми говоримо про недорогий матеріал з невисокими характеристиками, то його можна використовувати при проведенні сільськогосподарських робіт для поліпшення складу грунту, в ландшафтному дизайні, зокрема, для заповнення канав і ям. Взимку пісок застосовують для посипання доріжок, щоб не було так слизько. Крім того, його використовують багато дачники для зберігання овочів і фруктів на зиму в погребі.

На фото - кар'єрний пісок в ландшафтному дизайні, str-opt.io.ua

Нерідко "зерна" використовують як своєрідний фільтр в очисних будівлях, для облаштування насипів і при вирівнюванні майданчиків під будівництво. Просіяний будівельний пісок знайшов своє застосування при зведенні споруд на етапі пристрої фундаменту, для створення цементних сумішей та асфальту. Відмінні адгезійні властивості дозволяють застосовувати матеріал в обробних роботах в якості одного з компонентів штукатурки і цементу.

Фото облаштування насипів кар'єрним піском, blog.specstroy.ru

Митий дрібнозернистий будівельний пісок найкраще використовувати при виготовленні сухих складів. Його також додають для виготовлення шпаклівок, в суміш при створенні наливної підлоги та інших матеріалів, необхідних для проведення внутрішньої обробки. Правда, в цьому випадку необхідно використовувати просіяний або промитий пісок, в якому немає ніяких органічних добавок і каменів.

5 Основні відмінності кар’єрного і річкового пескаНередко багато хто плутає річковий та кар’єрний пісок, але вони мають значні відмінності в своєму складі і області застосування Так, в річковому піску міститься в середньому 1% глинистих добавок, в кар’єрному — від 10% і більше. Через це використовувати неочищений пісок при здійсненні будівельних робіт не слід — це може знизити міцність матеріалу і конструкцій. Також розрізняється пісок і за вартістю — річкової коштує значно дорожче, що можна пояснити великими фінансовими витратами на знаходження, видобуток і подальшу обробку.

На фото - річковий пісок, tverspec.ru

Хімічний склад кар’єрного піску робить його невідповідним для проведення цілого ряду робіт в галузі ремонту і будівництва, проте він відмінно підходить для використання в тих сферах, де до матеріалів не пред’являються високі вимоги. Правда, більш гладка форма річкового піску не забезпечує належного зчеплення, а тому фахівці для виготовлення будівельних сумішей рекомендують використовувати кар’єрний пісок. Досить часто виникають труднощі з вибором матеріалу. Невелика вартість матеріалу, здобутого в кар’єрі, стає одним з найчастіших аргументів при його покупці.

Фото покупки кар'єрного піску, postroika.com.ua

Але не потрібно забувати про деякі обмеження, які накладаються на матеріал при експлуатації. У деяких випадках економія на якості може призвести до подальших серйозних проблем при будівництві. Так, якщо застосовувати будівельний пісок не за призначенням, в майбутньому побудована з його допомогою конструкція може зруйнуватися. Але в теж час оброблений матеріал має аналогічні якості і властивості річкового піску, при цьому ціна кар’єрного значно нижче. Саме тому при придбанні матеріалу уважно вивчайте його характеристики і склад, щоб точно придбати якісний матеріал.