Як правильно замісити бетон - склад і пропорції

Незважаючи на популярність використання готового бетону, дуже часто доводиться замішувати бетон самостійно. В основному це відбувається тоді, коли потрібно залити невеликі залізобетонні конструкції: сходи, доріжки, сходи, стяжки. І тут дуже важливо мати знання, що стосуються використовуваних компонентів, їх пропорцій і приготування бетонної суміші в залежності від призначення, марки і класу.

КОМПОНЕНТИ, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ БЕТОНУ

1. Заповнювач. Як правило для приготування будівельного розчину в якості заповнювача використовується дрібний пісок, бетонного - дрібний пісок у поєднанні з великим щебенем, гравієм. Для виготовлення штукатурного або розчину застосовується мілкий пісок з невеликими по діаметру зернами.

Увага! В заповнювачі можуть міститися забруднення у вигляді скла, торфу, фрагментів деревини, ґрунту, рослин, мулистого грунту. Перш ніж починати приготування бетонної суміші, слід видалити всі непотрібні домішки. 2. Цемент. Це загальна назва категорії порошкоподібних в'яжучий речовин, у складі яких перебувають мергелістих, вапняні породи і різні добавки. Найпопулярнішим видом цементу є портландцемент, який містить велику кількість силікатів кальцію.

Як правило в будівництві приватних будинків використовуються два типи портландцементу: Тип I (вміст домішок не більше 5%). Його позначення в європейській класифікації цементів виглядає як СЕМ I. Тип II (вміст добавок від 6 до 35%). Позначення даного типу цементу в європейській класифікації - СЕМ II. Якщо ви купуєте вітчизняний цемент, то про добавках буде говорити літера Д на упаковці з цифрою, зазначеної в якості маркування після марки. Наприклад, цемент марки ПЦ 500-Д20 означає, що перед нами портландцемент марки 500 з вмістом добавок 20%. Якщо в кінці є позначення, то це означає, що в даному цементі добавки відсутні. Для виконання штукатурних і кладочних робіт знадобляться наступні класи цементу: 32,5 (М400) і 42,5 (М500). Використовувати портландцемент доцільно в умовах знижених температур. Якщо ж будівництво відбувається в жаркий час, то краще виправдовує себе шлакпортландцемент.