Річковий пісок у будівництві

Пісок річковий - це досить рідкісний вид піску. Як правило, на такому грунті будувалися намиті ділянки в 90-х роках і раніше - за радянських часів. Річковий пісок досить сипучий матеріал. Його особливість в тому, що в сухому стані річковий пісок не тримається. Але, до того ж - він є одним з кращих сипучих матеріалів для будівництва.

Застосування річкового піску:

Річковий пісок можна використовувати в складі для приготування штукатурки, бетонних сумішей, а також для виготовлення цегли і плитки з кераміки і керамограніта.

1. Для приготування штукатурки річковий пісок дуже хорошим варіантом, але до застосування його потрібно попередньо просіювати.

2. Для приготування бетонних сумішей і розчину просівати пісок не потрібно.

На що варто звертати увагу при купівлі річкового піску?

• Звертайте увагу на те, що пісок будівельний обсипається.

• Ідеальним для будівництва вважається пісок товщиною в 0,3, 0,4 мм і більше.

• Колір піску - сірий, з невеликим відтінком жовтого.

• При купівлі річкового піску особливу увагу звертайте на те, митий він чи ні. Поганий річковий пісок матиме в своєму складі шматки глини, черепашки і інше. Працювати з поганим піском буде досить складно, тому що він не кондиційний. Розпізнати його якість не складе труднощів. Якщо ви не бачите в піску все вищеперелічене, варто взяти його в руки і промацати. Зайві частки ви обов'язково відчуєте. Запам'ятайте, в піску повинен бути тільки пісок, піщинки якого є круглими.

Вологий пісок тримає геометрію, але сипучий - ні, тому його не можна утрамбовувати ніяким способом. Сухий пісок ви не зможете утрамбувати.

Як і будь-який інший пісок, річковий потрібно закладати вже попередньо зволоживши ще на землі. Кращий спосіб зволожити річковий пісок - за допомогою шланга. Далі його потрібно занурити на тачку. Після цього пісок можна піддавати трамбуванню. Зволожений річковий пісок трамбується значно краще, ніж будь-які інші види піску і працювати з ним більш приємно.

Пам'ятайте, що пісок дуже швидко сідає і всихає в будівельному розчині, тому не рекомендується використовувати в якості розчину тільки річковий пісок.

Для того, щоб розчин був більш пластичним і не так швидко сідав, в нього потрібно додавати вапно. Розбавляти їх бажано один до одного. Якісний річковий пісок не просідає при намоканні. Ще одна важлива особливість річкового піску в тому, що він швидше дренується, ніж глина.