Цегла півторачка Івано-Франківськ - економія і швидкість будівництва

Цегла півторачка (потовщена) має розміри 250 х 120 х 88 мм. Як і одинарна, вона може бути повнотілою і порожнистою, проте в будівництві, як правило, використовується її пустотіла різновидність, обсяг пустот в такій цеглі може досягати 70%.

Промисловість випускає червону(керамічну) і білу (силікатну) цеглу півторачку, яка має більш високу міцність, ніж керамічна, але поступається їй в здатності до теплоізоляції і вологостійкості.

За призначенням півторачка може бути:

  • Рядовою;
  • Лицьовою;
  • З підвищеною міцністю (високоміцною).

Переваги цегли

Переваги півторачки в тому, що не дивлячись на її великі розміри, вона створює досить невисоке навантаження на фундамент в порівнянні з повнотілою цеглою і має низьку щільність і теплопровідність, а значить, краще тримає тепло в будинку. Саме тому пустотіла керамічна цегла часто називається «теплоеффектіивною». До того ж це один з недорогих видів цегли, так як її виготовлення вимагає меншої кількості сировини, а сушка і випалення через наявність порожнин відбувається швидше.

Істотну економію дає і застосування її в будівництві. Півторачка скорочує витрати робочого часу, так як у неї більш широка бічна грань, і стіни «ростуть» приблизно в півтора рази швидше. При цьому витрачається значно менше розчину - собівартість кубометра кладки знижується. Одночасно потовщена цегла дозволяє збільшити міцність і довговічність будівлі.

Базова міцність, морозостійкість та інші характеристики керамічної цегли півторачки такі ж, як у відповідної їй одинарної. Однак за рахунок більшого розміру вона утримує більше тепла і стає стійкішою до морозів. Для зведення несучої стіни використовують два ряди цегли півторачки та ряд облицювальної, тоді як одинарну цеглу доводиться класти в три ряди, а потім ще виробляти облицювальні роботи.

Як і одинарна, пустотіла півторачка не застосовують для кладки фундаментів цоколів і підвалів і при зведенні стін (перегородок), які можуть стикатися з водою - при замерзанні вода, що потрапила в порожнечі цегли може її розірвати. Зазвичай цегла використовується для кладки несучих стін і внутрішніх перегородок під подальше облицювання.