Яку цегла вибрати: повнотілу чи пустотілу ?
Безумовно, будинки, побудовані з цегли, мають не тільки привабливий зовнішній вигляд, але і забезпечують комфортні умови проживання. Однак перш ніж починати будь-яке будівництво, слід більше дізнатися про цей популярний будівельний матеріал. Так, наприклад, багатьох людей хвилює питання про те, що являє собою ідеальний цегла і в чому полягає різниця між порожнистим цеглою і його повнотілою «побратимом». Ясно, що ідеального цегли немає, кожна цеглина, в залежності від своїх властивостей, по-своєму ідеально підходить для вирішення певних завдань.
Де використовується пустотіла цегла ?
Безумовно, сьогодні в будівництві в основному використовується пустотіла. Використання в будівництві пустотілої цегли пов'язано з її експлуатаційними характеристиками: легкістю і відмінною теплоізоляцією. У свою чергу, наявність пустот дозволяє знижувати вартість цегли, а в умовах українського клімату товщина стін грає особливо важливу роль. До того ж, кладка з пустотілої цегли дає можливість знизити навантаження на фундамент.
Стіни, побудовані з використанням пустотілої цегли, можуть бути в 2 рази тонше стін, зведених за допомогою повнотілої. При цьому високий рівень звуко- і теплоізоляції збережеться. Однак кількість пустот теж може бути різним. Так, наприклад, оптимальним є співвідношення 1: 1, тобто кількість пустот має становити приблизно 50%. Вважається, що більш ефективною в будівництві є цегла з тонкими прорізами.
Довідка: прорізи в цеглі можуть мати абсолютно різної форми. Найбільш часто в щілинних цеглинах зустрічаються вузькі прямокутні отвори. Невелика ширина прорізу забезпечує збереження всіх корисних властивостей цегли, оскільки в цьому випадку зменшується ймовірність проникнення в неї розчину. Слід пам'ятати, що при збільшенні кількості і розміру пустот зменшується міцність цегли. Найменша кількість прорізів в пустотілій цеглі становить 13%, а найбільше - 50%. Середня величина прорізів становить 35%.
Для чого потрібна повнотіла цегла ?
Повнотіла цегла за своєю популярністю значно поступається пустотілій. Однак по своїй міцності вона помітно перевершує свого «опонента». У зв'язку з цим, повнотіла цегла сьогодні широко використовується для кладки фундаменту, при будівництві колон або цокольних поверхів, а також при зведенні різних несучих елементів. Повнотіла цегла також широко застосовується при кладці камінів, печей і димарів.
Секрети правильного вибору
При виборі повнотілої цегли для будівництва слід проявити особливу уважність, оскільки з його якістю буде безпосередньо пов'язана ваша безпека. Не секрет, що хорошу цеглу можна впізнати по червоно-коричневому кольорі і характерному дзвону при ударі. Таким чином, якщо перед вами зразок гірчичного або чорного відтінку, краще відразу відмовитися від послуг даної компанії. Те ж саме слід зробити, якщо ви бачите у цегли будь-які тріщини або відколи.
У повнотілої цегли високої якості обсяг пустот не повинен перевищувати 13%, оскільки ця характеристика безпосередньо впливає на коефіцієнт поглинання води (не менше 8%). У свою чергу, якщо в повнотілій цеглі порожнечі зовсім відсутні, внутрішні приміщення зведеного з його використанням об'єкта не будуть захищені від перепадів температури (занадто висока теплопровідність буде «випускати» тепло).
Таким чином, вибір того чи іншого виду цегли безпосередньо залежить від особливостей конструкцій (несуча це стіна, чи хочете ви, щоб в приміщенні зберігалося тепло або цей показник для вас не має великого значення), а визначитися з остаточним варіантом вам завжди допоможуть досвідчені консультанти нашої компанії.