Як правильно вибрати цемент

Щоб правильно вибрати цемент, потрібно навчитися читати його маркування. Крім цього, потрібно знати про те, який з видів цієї сполучної оптимальний для приготування будівельних розчинів, а який знадобиться для зведення фундаменту або плит перекриттів.

Інструкція

Найчастіше у продажу можна зустріти портландцемент марок від М200 до М600. Саме це сполучна є найбільш затребуваним в будівельних роботах. Але слід знати, що даний вид цементу не завжди відповідає тим вимогам, які пред'являються до будівельних розчинів і виробам з бетону. Тому в деяких випадках потрібно звернути увагу на різновиди портланд-цементу: помірно термічно, стійкий до сульфатів, що володіє здатністю швидко укріпляти, стійкий до впливу вологи, пластифікований і різнобарвний.

Цемент, що володіє підвищеною стійкістю до дії сульфатів, часто використовують під час будівництва великих об'єктів із залізобетону гідротехнічного призначення і тих, які щорічно піддаються сезонним процесам замерзання-відтавання, перебуваючи в солоній або прісній воді. Цемент з прискореним застиганням використовується в тих випадках, коли потрібно прискорити процес виготовлення будівельних каменів або конструкцій. Його міцність істотно наростає по закінченні декількох діб після заливки у форму або опалубку.

Цемент, стійкий до впливу вологи, є оптимальним вибором в тому випадку, якщо буде потрібно тривале зберігання або транспортування на далекі відстані в умовах, при яких можлива підвищена вологість повітря і часта зміна його температури. Кольоровий цемент використовують для декорування фасадів будівель, виготовлення дорожніх покриттів.

Основна характеристика цементу - його міцність. При виборі цього будівельного матеріалу слід звертати увагу на маркування, яка вказана на упаковці. Чим вище марка, тим більшою міцністю і швидкістю схоплювання володіє цемент. Так, сполучна марки М200 значно поступається за своїми характеристиками міцності марці М500 або М600. На упаковці виробник завжди вказує вага і склад матеріалу. Тому краще купувати цемент в мішках, а не вагу. Так як в останньому випадку є ризик придбати сполучна низької якості.

Якщо цемент необхідний для зведення елементів будівництва, які зобов'язані витримувати великі вагові навантаження (фундамент, плити перекриття), рекомендується використовувати марку М400 Д20. Якщо ці об'єкти будуть знаходитися в умовах підвищеної вологості, кращий вибір - М400 Д0. Наявність у маркуванні букви «Д» повідомляє про те, що в складі сполучного є добавки. Буква «Б» означає, що цей будівельний матеріал має властивість швидко тверднути. Цемент, що володіє гідрофобізацією або пластифікації, позначається як ГФ і ПЛ. Виготовлений на основі клінкеру має в маркуванні букву «Н».

Під час вибору важливо правильно «читати» маркування матеріалу. Наприклад, купуючи портландцемент 400-Д290-Б-ПЛ ГОСТ 10178-85 потрібно розуміти, що це сполучна марки М400, містить не менше 20% добавок, має властивість швидко тверднути і має в своєму складі пластифікатор. Для оздоблювальних робіт використовують цемент М200 і М300. Для виготовлення тротуарної плитки чи іншого дорожнього покриття рекомендовані марки - від М400 і вище.

1

2

3

4

5

6