Як виробляється щебінь

Щебень – найширше використовуваний продукт видобутку газу і переробки нерудних будівельних матеріалів.

Обсяги виробництва щебеню у світі перевищують 3 млрд. м3 на рік. Цікавою особливістю щебеню як продукту, виробленого з природного мінерального сировини, і те, що нього в усьому світі протягом останніх 50 років зросли 2,5–3 разу. У той самий час ціни на всі більшість продуктів, вироблених з урахуванням мінерального сировини (наприклад, чорні і кольорові метали), у цей час потрапили у 3–5 раз.

Позірна простота виробництва щебеню – роздрібнення гірських порід – оманлива, оскільки сучасні технології виробництва будівельних матеріалів і виробів з їхньої основі пред'являють дедалі більше високі вимоги до якості щебеню, використовуваного, переважно, як заповнювач під час виробництва бетонів, асфальтобетонів і дорожніх покриттів.

Розглянемо як виробляється щебінь, таке виробництво є найпоширенішим. Сучасна практика показує, що щебінь з магматичних гірських порід для будівництва нашій країні виробляють переважно на стаціонарних дробильно-сортувальних заводах, розташованих неподалік родовищ.

Картинки по запросу щебінь фото

Фабрика виробляє щебінь фракцій 0-20, 20-60, 5-20. Виробництво щебеню є попутним необхідним в ланцюжку основного виробництва підприємства.

Гірські підприємства розробляють родовища з корисними копалинами різного призначення. Попри наявні розбіжності у гірничо-геологічних умовах і технологіях розробки та переробки, гірські галузі мають вирішувати одні й ті самі проблеми, вислуховувати емоційні виступи людей, вважають експлуатацію надр вселенським злом котрі прагнуть заборонити хіба що всі види гірських робіт. Хоча можна припустити, що гірники який завжди бережно й по-хазяйськи ставляться до певних природних ресурсів, охорони навколишнього середовища. Але екологія не єдина й не найгостріша проблема гірництва. Відмінності між різними галузями гірництва можуть бути досить значними, що визначає відмінності у технології гірських робіт і переробки мінеральної сировини. У промисловості нерудних будівельних матеріалів особливості пов'язані, зокрема, з цими положеннями, як:

· відмінності фізико-механічних властивостей з корисними копалинами, наприклад високої міцності вивержених порід (250-300МПа і більше) і пісків. Цим визначається розмаїтість застосовуваних технологій і устаткування;

· дуже багато підприємств, їх кількість вимірюється багатьма тисячами;

· жорстка зв'язок між роботою кар'єру й дробильно-сортировочного заводу;

· прагнення зберегти міцність видобутої породи, недопущення її дрібнення (оскільки дрібні фракції часто становлять відходи збагачення), а окремих випадках зберегти її декоративні властивості.