Чорнозем. Види, характеристика, використання чорнозему

Детальніше =>>Чорнозем (Торф - Грунт) Доставка

Замовити чорнозем в Івано-Франківськ та по всій області.

+38 (050) 644-54-08

+38 (098) 349-33-16

  1. Ціна залежить від обсягу і місця доставки, тому розраховується індивідуально.

  2. Гірські породи, Чорнозему, техногенні освіти, які становлять багатокомпонентну і різноманітну геологічну системуі є об'єктом інженерно - господарської діяльності людини.

  3. Чорнозем використовують в якості підстав будівель ірізних інженерних споруд, матеріалу для споруд (доріг, насипів, гребель), середовища для розміщення підземнихспоруд (тунелів, трубопроводів, сховищ) і ін.

  4. Наша компанія вже багато років займає міцні позиції на ринку продажів: піску щебеню відсіву,та інших сипучих. Серед інших будівельних матеріалів ми надаємо послуги екскаватора вивезення сміття. перевагою з нашою компанією є якість.

Унікальний склад чорнозему

Як уже говорилося раніше, чорнозем унікальний за своїм складом і не має аналогів. Створити його штучно неможливо, оскільки на його розвиток впливає сукупність багатьох природних чинників, які неможливо повторити в штучних умовах.

Основна характеристика чорнозему — це гумус, який являє собою перегній, що утворився в результаті обміну поживними речовинами між мікроорганізмами і рослинами. Гумус складається з гумінових кислот і фульвокислот, які необхідні для повноцінного росту рослин та зміцнення їх кореневої системи.

Гумус, як основний елемент чорнозему

Характеризується найвищим вмістом поживних елементів серед ґрунтів, з суглиністим механічним складом, зернистою структурою з окремими агрегатами і нейтральною реакцією середовища

Чи потрібно удобрювати чорнозем?

У міру потреби в чорноземні ґрунти з нормальним кислотним середовищем краще вносити кислі добрива: сульфат калію, селітру (крім натрієвої), сульфат амонію та інші. А в іншому чорнозем, так само як і інші види ґрунтів, потребує звичайних стандартних добавок: компосту (0.5-1 тонн на сотку), гною, органічних і мінеральних добрив. Корисно раз на 5-6 років висівати на ділянці сидерати (рослини, вирощувані як органічні добрива з наступним закладенням в грунт).

А ось кислотні (нижче 5рН) чорноземи потребують розкислення. Для цього достатньо внести в землю гашене вапно з розрахунку: 0.2 кг на 1 кв. м ґрунту. А якщо ґрунти бідні вмістом магнію, замініть вапно доломітним борошном (у тих же пропорціях). Типові же чорноземи з нормальною (від 7рН) кислотністю в розкисленні не потребують. До речі, у продажу є спеціальна індикаторний папір, за допомогою якого з невеликою похибкою можна визначити кислотність ґрунтів на дачній ділянці.

Види чорнозему

Заслужено називають еталоном ґрунту, так як він в основному складається з гумусу (перегною), який утворюється природним шляхом при перегнивання рослинних і тваринних решток. Залежно від територіального залягання родючих ґрунтів склад їх помітно різниться. Чорнозем буває типовим, вилуженим, злитим, бескарбонатних та ін., але будь-який його вид відрізняється найвищою родючістю. Я не стану описувати хімічні властивості кожного з видів чорнозему, в нашому дачному ділі це навряд чи комусь знадобиться. Зазначу лише, що чорноземні ґрунти розрізняються за потужністю гумусового шару на:

  • надпотужні, де гумус залягає на глибину 1.2-1.5 м;

  • потужні, глибина залягання гумусу від 0.7 до 1.2 м;

  • середньо- і малопотужні з глибиною залягання гумусового шару від 25 см до 0.7 м.

Також чорнозем розрізняється по процентному співвідношенню «чистого» гумусу до ґрунту:

  • сільногумусні «жирні» ґрунти (9-10%);

  • середньогумусні (5-9%);

  • малогумусні (4-5%);

  • слабогумусні (до 4%).

Використання чорнозему в садоводстві

Звичайно, для дачників мати на своїй ділянці справжній чорнозем — велика удача. Вам можуть не знадобитися ні калійні добрива, ні азотні добрива. Проте не потрібно бездумно використовувати його абсолютно для всіх видів посадок і вирощування різних рослин. Необхідно знати, якщо на вашій ділянці є типовий чорнозем, то це не означає, що питання з родючим шаром ґрунту вирішено раз і назавжди. Після 2-3 років деяка частина поживних речовин вимивається, а мікроорганізми які знаходяться у чорноземі гинуть в незвичних для них умовах.

Також впливає на зниження родючості відсутність рослин з сильною кореневою системою, а значить, і зменшиться число агрегатів, через що повітря до рослин буде надходити набагато менше. У сукупності ці фактори призводять до того, що замість чорнозему утворюється субстрат, що нагадує глиністий грунт.

Виходячи з усього вищесказаного, використовувати чорнозем на всій ділянці не варто. Однак його застосування для таких робіт, як озеленення ділянки цілком виправдано і дає прекрасні результати. Використання чорноземів доцільно в тому випадку, коли необхідно поліпшити надходження повітря до коріння рослин.

Найбільш поширеною проблемою, з якою стикаються дачники при придбанні чорнозему — це його схожість з ґрунтом темного кольору. Відрізнити їх на перший погляд практично неможливо. Однак склад чорнозему кардинально відрізняється від складу простого ґрунту, який несе в собі мінімум поживних речовин. Зробити вибір на користь чорнозему можна, взявши його в руку і стиснувши в грудку. Справжній український чорнозем стане схожим на глину, яка при висиханні стає схожою на камінь.