Що таке пісок і що таке відсів? Буд-Сервіс

Що таке пісок і що таке відсів?

Пісок - це осадова гірська порода, що складається з зерен кварцу (найчастіше). Розмір зерен - не більше 5 міліметрів. Пісок видобувають у кар'єрах або на берегах річок, причому природна або штучна промивка водою дозволяє видалити з нього пилоподібні частки і чужорідні вкраплення (наприклад, глину). Фахівці розрізняють кілька різновидів піску - за ступенем очищення, за величиною зерен, за матеріалом породи.

Застосовується пісок для виробництва бетону та виробів з нього: Детальніше:

блоків;

колодязних кілець;

тюбінгів;

залізобетонних ферм і т.д.

Крім цього, пісок використовується при виробництві тротуарної плитки, при зведенні насипів, при будівництві доріг, мостів, гідротехнічних споруд, для піскоструминної обробки і багато чого іншого. Фарбований пісок знайшов застосування в ландшафтному дизайні.

Відсів, як і пісок, має розміри зерен не більше 5 міліметрів (в більшості випадків), проте він є не осадової породою, а продукцією дробильних фабрик кам'яних кар'єрів. Професійною мовою відсів називається «щебінь фракції 0-5». У цьому основна різниця між відсівом та піском. Тут, мабуть, варто зробити відступ і дещо пояснити. На кар'єрі після дроблення каменя проводиться його сортування, для цього використовуються агрегати під назвою «грохоти». Вони являють собою вібруючі похилі решітки, за якими великі шматки каменю скочуються на конвеєр, а дрібні провалюються в осередку і зсипаються в купи. Все, що падає в осередку розміром 5 на 5 міліметрів, і є відсівом.

Принципова відмінність піску від відсіву - в наявності в останньому великої кількості дуже дрібних частинок. Тому в місцях сортування під час роботи завжди стоїть хмара пилу. Відсів затребуваний при виробництві асфальтобетону, будівельних розчинів і в ландшафтному дизайні. Допускається його застосування при випуску тротуарної плитки та деяких марок бетону, але найчастіше в цих випадках все ж використовується пісок. Найбільш цінний відсів - гранітний (через міцності матеріалу). Інші види - наприклад, відсів з порфіриту - мають менше значення.