Вибираємо пісок для фундаменту

Одним з заповнювачів для приготування бетонної суміші, в тому числі і для зведення фундаменту, є пісок. Даний сипкий будівельний матеріал відноситься до категорії осадових гірських порід, іноді його можуть отримувати штучним шляхом - дробленням гравію і щебеню. Очевидний питання, з вирішенням якого стикається будь-який забудовник, який вирішив своїми руками будувати фундамент: «Який пісок потрібен для фундаменту?» На нього ми і спробуємо відповісти в цій статті.

Пісок для фундаменту: про чистоту і гранулометричному складі.

Навіть необізнаній в будівництві людині зрозуміло, що пісок для фундаменту повинен бути чистим. Наявність органічних домішок, будь то гілки, трава і т.п. просто не допускається. Дещо складніше з таким баластом як глина, мул і т.д. У несильно забрудненому матеріалі візуально визначити їх наявність проблематично. Допустиме присутність таких включень складає 5% по масі. Більша кількість глини призведе до істотного зниження марки бетону і надійності фундаменту. Можна закрити очі і на наявність гравію, якщо відсоток його змісту за масою не перевищує 0,5, а розміри трохи більше 10 мм. Якщо ж розміри часток гравію знаходяться в діапазоні 5-10 мм, то такий домішки не повинно бути більше 10%. Також необхідно приділяти увагу гранулометричному складу піску, простіше кажучи - його крупності. Далеко не кожен будматеріал по цьому параметру підходить для приготування бетонної суміші під фундамент. Отже, вами вже зроблена розмітка фундаменту, вириті траншеї або котлован - саме час купувати пісок та інші будматеріали для зведення залізобетонного підстави будинку.

Перевірка чистоти піску в польових умовах

Для перевірки чистоти піску потрібно ємність із прозорого матеріалу, краще зі скла. Наприклад, беремо звичайну пляшку, засипаємо її на третину піском, заливаємо до половини об'єму водою. Ретельно струшуємо, домагаючись повного зволоження і перемішування піску. Залишаємо пляшку в спокої на 5 хвилин. Якщо після цього вода виявилася сильно брудною, то такий пісок не придатний для використання. Якщо верхній шар піску покритий стороннім речовиною, товщина якого більше 5 мм, то такий пісок краще не використовувати.