Властивості і характеристики річкового піску

Пісок річковий - поширений будівельний матеріал, який утворюється в прибережних областях водойм і руслах річок за рахунок руйнування скельних порід. Внаслідок поступового впливу води, зерна такого піску набувають округлу форму. Пісок річковий намивний майже не містить глинистих часток та інших домішок (пилу, каменів тощо).

Властивості і характеристики річкового піску

Зерна річкового піску можуть мати різну величину, залежно від якої матеріал поділяють на групи:

дрібний річковий пісок (зерна до 2 мм)

середній розмір зерен 2,0-2,8 мм)

великий (розмір зерен 2,9-5 мм)

Пісок річковий, продаж якого здійснюється в Україні, повинен відповідати всім нормам. Щільність матеріалу становить 1,65 г/см3, коефіцієнт фільтрації - 5-7 м/добу. Пісок річковий відрізняється високою екологічністю, тому його застосування не завдає шкоди здоров'ю або навколишньому середовищу. У намивному річковому піску модуль крупності, як правило, не повинен перевищувати 0,6 мм.

Застосування піску у виробництві бетонних виробів дозволяє підвищити такі показники, як морозостійкість і міцність, запобігаючи процеси передчасного руйнування.

Область застосування річкового піску

Річковий пісок використовується в різних будівельних роботах:

при виробництві штукатурних і кладок розчинів

в якості наповнювача в бетонних виробах (за рахунок цього підвищується якість вироблюваних виробів і термін їх служби)

при виготовленні сухих сумішей

у роботах по стяжці та кладці

при зведенні підстави автомобільних доріг

в ландшафтних роботах

при декоруванні приміщень, благоустрій територій

Пісок річковий відмінно пропускає воду, не затримуючи її, тому його застосовують для обсипання стиків між тротуарними плитами, додають в асфальтобетонні суміші. При зведенні міських майданчиків цей матеріал також затребуваний.

Сфера застосування річкового піску не обмежена, однак у тих випадках, коли це можливо, його замінюють на кар'єрний пісок. Робиться це з метою економії, оскільки високоякісний пісок річковий намивний цінується дорожче, ніж кар'єрний.

Видобуток і постачання піску

Видобуток річкового піску проводиться із застосуванням спеціального устаткування. Використання різних технологій видобутку дозволяє отримати матеріал з різними характеристиками (більш або менш чистий). Постачають річковий пісок в мішках або навалом.